Tłusty czwartek w Biedronkach

20 lutego świętowaliśmy Tłusty czwartek. Dzieci ozdobiły a później zjadły pyszne całuski przygotowane przez jedną z mam- za co bardzo dziękujemy. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. „Pączek”, która teraz ozdabia nasz hol.

Bal karnawałowy Biedronek

31 stycznia obchodziliśmy w grupie Biedronek Bal karnawałowy. Tego dnia dzieci przyszły przebrane. Odwiedziła nas znana i lubiana maskotka Sky z Psiego Patrolu. Wniosła wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Całą imprezę poprowadziła wspaniała animatorka. Największą atrakcją dla dzieci okazał się dmuchany zamek, z którego dzieci nie chciały wyjść.

Dzień babci i dziadka w Biedronkach

24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Frekwencja dopisała Dziadkowie i Babcie spisali się na medal. Dzieci przygotowały wspaniały występ i rozdały dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Potem Ciocie wraz z wnukami zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.
Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie poczęstunku.

Zabawy z piaskiem kinetycznym w Biedronkach

2 stycznia

Zabawy z piaskiem kinetycznym- świetnie oddziałują na zmysł dotyku, integracje sensoryczną a także na koordynację wzrokowo-ruchową.

Mikołajki w Biedronkach

6 grudnia jak od dawien dawna wiadomo raz do roku do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj. A że u nas mamy tylko grzeczne szkraby, dlatego właśnie do naszego żłobka ochoczo zawitali świąteczni goście. Dzieciaczki z radością przywitały Mikołaja. lecz oczywiście główne zainteresowanie skupiało się wokół kolorowych upominków. Jak dobrze być małym i grzecznym… 🙂

W nagrodę dzieci wykonały dla Mikołaja piękne prace plastyczne.

Biedronki ubierają choinkę

4 grudnia

Tuż przed wizytą Świętego Mikołaja nasze Maluszki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. choinka wyglądała prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci a w sali zrobiło się pięknie i bajkowo. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczna pt. „Choinka”.

Biedronki na spacerze

2 grudnia wybraliśmy się całą grupą na długi jesienny spacer. Odwiedziliśmy również szkolne boisko , na którym odbyły się zawody sportowe. Dzień był pełen radości a z twarzy dzieci nie schodził uśmiech.

Dzień Misia w Biedronkach

25 listopada

Dziś w naszym żłobku odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do żłobka swojego ukochanego Pluszaka, były wspólne tańce i zabawy. Śpiewaliśmy misiowe piosenki a na zakończenie każde dziecko otrzymało misiowy medal.

Biedronki na przedstawieniu

14 listopada grupa Biedronek uczestniczyła w przedstawieniu multimedialnym Agencji Artystycznej K. Gajewski pt. „Pierzaki”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, były zapraszane do wspólnych zabaw ruchowych , w których aktywnie brały udział. Występujące ptaki-pierzaki bardzo się podobały dzieciom.