Festyn w Smętowicach z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca Truskaweczki  wraz z  kolegami i koleżankami z innych grup pojechały autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Na miejscu czekał na nas poczęstunek. Później, korzystaliśmy z wielu atrakcji: boiska, domków, huśtawek, zjeżdżalni, statku pirackiego oraz dmuchańca do skakania. Na koniec, obejrzeliśmy wiele zwierząt, np. lemura, wiewiórki, papugi i pawie. Co więcej, dzieci chętnie karmiły marchewką kozy i osiołki. Dzieci były zachwycone zabawą na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w festynie oraz  Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu.

Spotkanie z Panią Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu

24.05.2018r. gościliśmy w swojej grupie Panią z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu. Dzieci poznały historię motylka, tytułowego bohatera książki. Dowiedziały się, jak ważne jest bycie miłym i pomocnym. Z uwagą słuchały treści bajki, a na koniec dzieliły się swoimi przemyśleniami z wychowawczynią oraz wykonały pracę plastyczną.

Wizyta Pań z Centrum Edukacyjnego Tangram

24.05.2018r. odwiedzili nas goście z Centrum Edukacyjnego Tangram. Panie Chamera przeprowadziły z Truskaweczkami zabawy matematyczne, które miały na celu m. in. rozwijanie umiejętności liczenia i klasyfikowania. Dzieci z wielką przyjemnością uczestniczyły w zajęciach i zaskakiwały gości swoją wiedzą.

N.S.

Przedstawienie Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” pt. „Bezpieczne miasto na wesoło”

16.05. do naszego przedszkola zawitał Teatr Rozmaitości „Gwitajcie”, który zaprezentował przedszkolakom przedstawienie pt. „Bezpieczne miasto na wesoło”. Dzieci  żywo reagowały na przekazywane treści i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Podpowiadały głównemu bohaterowi, jak należy zachowywać się na przejściu dla pieszych, na przystanku autobusowym i w autobusie. Dzieci miały okazję w przyjemny sposób poznać i/lub utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Występy

12 maja Truskaweczki, Śliweczki i Brzoskwinki przybyły wraz z rodzicami do Szkoły Podstawowej w Przecławiu na Gminny Przegląd Form Artystycznych. Dzieci zatańczyły polkę i krakowiaka. Był to nasz pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Mamy nadzieję, że podobał się on publiczności. Na koniec, wszyscy uczestnicy dostali od Pani Wójt dyplom oraz drobne upominki.