Bądź bezpieczny – kolejna wizyta policjantów w Malinkach

19 września naszą grupę Malinek odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Malinki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętamy ważny numer alarmowy 112. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły zwiedzić policyjny radiowóz oraz miały okazję usiąść w środku samochodu, a także włączyć syrenę policyjną.

Czekamy na  kolejne spotkania;)

N.P.

Pierwsza wycieczka Malinek

6 września Malinki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do SCIT „Szmaragdowe – Zdroje”. Malinki wzięły udział w warsztatach przyrodniczych „Świat na ośmiu nogach”, oraz miały możliwość zrobienia swojego pająka. Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie mieszczących się tam pod ziemią korytarzy, w których zimą śpią nietoperze. Pan przewodnik opowiedział nam o historii tego miejsca i zapoznał nas z wieloma ciekawostkami z życia nietoperzy.

Wycieczka okazała się wydarzeniem pełnym wrażeń. Malinki powiedziały, że wrócą tu jeszcze wiosną. 🙂

N.P.