Pro Musica w Przedszkolu

13 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “O dzielnym szewczyku Dratewce i leniwym smoku”. Przedstawienie oparte o legendę, miało formę bajki opowiadanej przez aktora, ilustrowanej regionalną muzyką krakowską. Muzycy zaprezentowali dzieciom instrumenty: gong, pianino elektryczne i klarnet. Artyści wystąpili w stylizowanych strojach ludowych, przybliżając dzieciom kulturę i tradycję małopolski.

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu przez cały tydzień przedszkolaki rozpoczęły działania dotyczące obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Przedszkolaki poprzez udział wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych miały okazję poznać polską historię. W poniedziałek Malinki zwiedziły wystawy „ Polska dawniej i dziś” oraz wystawę „Wojsko Polskie”. 6 listopada dzieci brały udział w przedstawieniu „ Polska Moja Ojczyzna”. W repertuarze znalazły się wiersze patriotyczne, tańce ludowe, pieśni oraz na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. W środę wyruszyliśmy na spacer po naszej „Małej ojczyźnie”. 8 listopada odbyły się zajęcia „Polska – moja Ojczyzna”, gdzie dzieci zostały wprowadzone w tematykę symboli narodowych oraz informacji dotyczących obchodów Święta Niepodległości. Malinki mogły także poznać wyposażenie żołnierza zawodowego (saperka, hełm kaflarowy, hełm stalowy, maska przeciwgazowa MP – 5, mundur polowy, mundur galowy, beret, rogatywka, koszulo – bluza i kamizelka taktyczna. W ostatnim dniu dzieci wzięły udział w „Quizie patriotyczny” gdzie mogły wykazać się wiedzą o Polsce.

Spotkanie ze Strażą Graniczną – Malinki

19 października funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej odwiedzili dzieci w naszym przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przedstawili dzieciom zadania którymi się zajmują, zaprezentowali umundurowanie, które używają w trakcie pełnienia służby. Główną atrakcją spotkania było przybliżenie roli psa w służbie, czworonożny przyjaciel o imieniu Drago był bardzo przyjaźnie nastawiony do naszych dzieci. Przewodnik psa omówił zasady bezpiecznego zachowania się wobec psa. Dzieci pilnie ćwiczyły pokazywane postawy. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał odblask z logo Straży Granicznej.

P.R.

Malinki w Teatrze Lalek Pleciuga

9 października Malinki kolejny raz odwiedziły Teatr Lalek Pleciuga. Przed wyjazdem przedszkolaki przypomniały sobie regulamin wycieczki oraz zasady prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

Malinkowy sok

5 października Malinki postanowiły zrobić swój pierwszy sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka i gruszki. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku sokowirówką. Pozostało tylko wrzucić warzywa i owoce do maszyny i sok gotowy.;)

Dzień Chłopaka w Malinkach

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które Malinki obchodziły 28 września. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały sto lat, przygotowały z panią Patrycją zagadki dla naszych chłopców oraz własnoręcznie namalowane laurki. Nie zabrakło również uścisków i całusów. Na pamiątkę dziewczynki wręczyły chłopcom odznakę super chłopaka.

P.R.

Wycieczka do Straży Pożarnej i Straży Gminnej – Malinki

27 września Malinki wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej i Straży Gminnej w Kołbaskowie. Dzieci dowiedziały się o pracy zawodowej strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Przy okazji utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać, podziwiać wyposażenie oraz miały możliwość posiedzieć w łodzi ratunkowej.

Następnie Malinki przeszły do świetlicy gdzie już czekała na nas Pani ze Straży Gminnej. Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznały znaki drogowe. Na zakończenie spotkania Pani obdarowała Malinki opaskami odblaskowymi, obiecały, że będą je zawsze nosić.