Teatr Lalek Pleciuga – Malinki

11 grudnia Malinki pojechały na wycieczkę do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie „Bałwan i inni”. Po zakończonym przedstawieniu było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami.

N.P.C.

Mikołajki w Malinkach

N.P.C

Ogłoszenie dla Rodziców

Drodzy Rodzice,

aby nam miło płynął czas 18-go grudnia w tym świątecznym nastroju, zwracamy się z prośbą do Was o przyniesie owoców, ciasta, ciasteczek, napojów 😊

Nauczycielki z grupy Malinek

Zabawa Andrzejkowa w Malinkach

Zabawa Andrzejkowa w Malinkach;)

29 listopada w czwartek nasza grupa wspólnie z Brzoskwinkami brała udział w zabawach Andrzejkowych. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: laliśmy wosk, układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość . Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.;)

Wizyta Leśnika w Malinkach

15 listopada kolejny raz odwiedziła nas Pani Agata z Nadleśnictwa Trzebież. Na początku wizyty Pani Agata chciała sprawdzić wiedzę dzieci czy pamiętają o czym były poprzednie spotkania t.j.( praca leśnika ,grzyby trujące i jadalne i o zwierzątkach leśnych). Dzieci były bardzo aktywne, brały żywy udział w dialogu. W dalszej części spotkania Pani Agata przeczytała nam książeczkę i opowiedziała na o mrówkach, jak żyją, czym się żywią i oczywiście o królowej.;) Na koniec spotkania wręczyła każdemu po małym upominku.

Pro Musica w Przedszkolu

13 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “O dzielnym szewczyku Dratewce i leniwym smoku”. Przedstawienie oparte o legendę, miało formę bajki opowiadanej przez aktora, ilustrowanej regionalną muzyką krakowską. Muzycy zaprezentowali dzieciom instrumenty: gong, pianino elektryczne i klarnet. Artyści wystąpili w stylizowanych strojach ludowych, przybliżając dzieciom kulturę i tradycję małopolski.

Piątkowy quiz patriotyczny

W piątek 9 listopada odbył się quiz patriotyczny, w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci doskonale znały symbole i barwy narodowe. Wykazały się również znajomością hymnu Polski i legendy o smoku Wawelskim. W nagrodę otrzymały słodką niespodziankę. Jesteśmy dumne z Naszych przedszkolaków.
A.W

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu przez cały tydzień przedszkolaki rozpoczęły działania dotyczące obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Przedszkolaki poprzez udział wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych miały okazję poznać polską historię. W poniedziałek Malinki zwiedziły wystawy „ Polska dawniej i dziś” oraz wystawę „Wojsko Polskie”. 6 listopada dzieci brały udział w przedstawieniu „ Polska Moja Ojczyzna”. W repertuarze znalazły się wiersze patriotyczne, tańce ludowe, pieśni oraz na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. W środę wyruszyliśmy na spacer po naszej „Małej ojczyźnie”. 8 listopada odbyły się zajęcia „Polska – moja Ojczyzna”, gdzie dzieci zostały wprowadzone w tematykę symboli narodowych oraz informacji dotyczących obchodów Święta Niepodległości. Malinki mogły także poznać wyposażenie żołnierza zawodowego (saperka, hełm kaflarowy, hełm stalowy, maska przeciwgazowa MP – 5, mundur polowy, mundur galowy, beret, rogatywka, koszulo – bluza i kamizelka taktyczna. W ostatnim dniu dzieci wzięły udział w „Quizie patriotyczny” gdzie mogły wykazać się wiedzą o Polsce.