• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800 Przedszkole
 • -

Pszczółki- maty sensoryczne

10 czerwca 2022r.

 Dzieci z grupy Pszczółki również sprawdziły zakupione maty ortopedyczne.

Chodzenie po różnorodnych powierzchniach jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju człowieka, jego stóp, prawidłowej postawy, zdolności motorycznych, mowy… Wystarczy też każdego dnia poświęcić parę minut na ćwiczenia na matach, aby działać profilaktycznie przeciw płaskostopiu, które jak wykazują badania coraz częściej dotyka dzieci i młodzież.

Różnorodne, miękkie i twarde powierzchnie sprzyjają prawidłowemu kształtowaniu stóp naszych dzieci i wzmacniają ich odporność. Żywe kolory mat zachęcają do nauki i zabawy. Dzieci chodząc po różnych fakturach uczą się zachowywać równowagę, rozwijają motorykę i percepcję, jest to świetny sposób do rozwoju integracji sensorycznej.


 • -

Pszczółki- Dzień Dziecka

2 czerwca 2022r. 

W tym naszym żłobku odbyła się długo wyczekiwana przez każde dziecko uroczystość… tak mowa o „Dniu Dziecka”. Zadbałyśmy o to aby na twarzy wszystkich naszych  podopiecznych pojawił się uśmiech 🙂 Stało się tak za sprawą przygotowanych atrakcji, które czekały na dzieci w dniu ich święta. Tego dnia można było zagrać na instrumentach, pokonać ścieżkę sensoryczną, zbijać bańki mydlane za pomocą balonów, przenieść się do zimowej aury za sprawą sztucznego śniegu, zobaczyć eksperymenty, wypełnić spodnie animatorki kolorowymi piłeczkami, zamknąć się w olbrzymiej mydlanej bańce, oczywiście były zabawy z chustą animacyjną i tunelem, a na sam koniec można było poskakać na dmuchańcu…

Każde dziecko również otrzymało słodki prezent 🙂 

Serdecznie dziękujemy Cioci Madzi za współpracę i ogrom atrakcji 🙂 🙂 🙂

https://www.facebook.com/ANIMAPLAYFUN

Read More

 • -

 • -

Pszczółki- Dzień Pszczół

25 maj 2022r.

Dziś w naszym żłobku obchodziliśmy „Dzień Pszczół”. Tego dnia odbyła się pogadanka na temat życia pszczół. Chętne dzieci mogły się przebrać za pszczółki i pomalować sobie buźkę. 


 • -

Pszczółki i Biedronki- „Brzydkie kaczątko”

16 maja 2022r.

Czytanie bajki pt. „Brzydkie kaczątko” z podziałem na rolę. Teatralizacja, uwrażliwianie dzieci na literaturę dziecięcą. Rozwój słownictwa i wyobraźni.

Dziękujemy Pani Ani z przedszkola za zaproszenie 🙂

 

 


 • -

 • -

Pszczółki- zabawy na patio

27 kwietnia 2022r. 

Pszczółki spędzają dzień na świeżym powietrzu.

 


 • -

Pszczółki- Urodziny Lilianny

25 kwietnia 2022r. 

Dziś swoje drugie urodziny obchodziła Lilianka. Życzmy, aby uśmiech towarzyszył Ci przez całe życie. 🙂


 • -

Pszczółki- Urodziny Paulinki

12 kwietnia 2022r. 

Dziś swoje drugie urodziny obchodziła Paulinka. Życzmy, aby uśmiech towarzyszył Ci przez całe życie. 🙂


 • -

Pszczółki- Wielkanocny koszyczek

7 kwietnia 2022r.

Jednym z głównych symboli Świąt Wielkanocnych jest święconka. Pszczółki wypełniły swój wielki kosz pięknymi kurczakami, barankami, pisankami i innymi smakołykami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wesołego Alleluja!!!