Urodziny Kajuni

Dnia 6.11.2018 swoje drugie urodziny obchodziła Kaja. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów. Solenizantka z okazji swojego święta otrzymała dyplom i urodzinowy medal po czym obdarowała swoich kolegów słodkim poczęstunkiem.

Jesienne drzewko

Po raz kolejny postanowiliśmy wykonać jesienne drzewko. Tym razem jednak do wykonania naszej pracy plastycznej użyliśmy rolek po papierze i farbek w kolorach jesieni. Dzieci odbijały na kartkach kolorowe liście. Pszczółki bardzo lubią prace plastyczne związane z farbami, a ciocie szukają różnych inspiracji by móc umilić czas spędzony w żłobku naszym podopiecznym.

Dzień spódniczki

Wszystkie dziewczynki wraz z ciociami świętowały dzień spódniczki.  Nasza praca plastyczna była związana z ubiorem dziewczynek. Można było ozdobić różne rodzaje spódniczek kolorowymi wyklejankami. Chłopcy zaś ozdobili spódniczki dla swych mam i sióstr. Mogliśmy popracować nad usprawnianiem kończyn górnych.

Dnia 24.10.2018 swoje drugie urodziny obchodziła Lidzia. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów!! Solenizantka zdmuchnęła świeczki na urodzinowej babeczce. Z tej okazji na pszczółki czekał również słodki i zdrowy poczęstunek. Jubilatka z okazji swojego święta otrzymała dyplom i pszczółkowy balonik.

Stonoga…

Pszczółki zaczynają swoją przygodę z ustawianiem się w gęsiego… pociąg… stonogę… jak kto woli my postanowiłyśmy rozpocząć od stonogi. Pomogła nam w tym skoczna piosenka pt. „Idzie idzie stonoga.” Później wykonaliśmy pracę plastyczną- odbijaliśmy pomalowane farbką rączki (nóżki stonogi) doklejaliśmy kolorowe kropki (tułów stonogi) i w taki oto sposób wyszła nam piękna STONOGA, która ozdabiała naszą tablicę.

Dzień bez skarpet!

Poniedziałkowy dzień stał przed pszczółkami pod znakiem zabaw z działu sensomotoryki. Do osiągnięcia celu użyłyśmy pudełek z ryżem, kaszą i makaronem. Najpierw dzieci dotykały zawartość pudeł rączkami, po chwili spostrzegły, że w każdym pudle jest co innego. Każdy produkt miał inny kolor i rozmiar.

Kolejnym etapem naszej zabawy było samodzielne zdjęcie kapci i skarpet- wtedy chyba obudziłyśmy największą ciekawość poznawczą u dzieci bo mogły wejść do pudeł na bosaka i sprawdzić swoje odczucia na stopach.

Zajęcia tego typu to nic innego jak tworzenie okazji do zdobywania nowych doświadczeń w obserwowaniu, eksperymentowaniu, odkrywaniu świata i tego co nas otacza. Przy tym pracujemy na zmysłach, ćwiczymy koordynację ruchową i percepcję dotykową czyli to co lubimy najbardziej.

Dzień dyni!

Dnia 19 października w grupie pszczółek obchodziliśmy dzień dyni. Z tej okazji pokazałyśmy dzieciom różne rodzaje dyń. Każda miała inną wielkość, kształt, fakturę i kolor. Później postanowiliśmy wykonać pracę plastyczną i wykleiliśmy dynię pomarańczową bibułą.

INFORMACJA O PRZERWIE WAKACYJNEJ W PUBLICZNYM ŻŁOBKU GMINNYM W PRZECŁAWIU

W związku z organizacją roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że PRZERWA WAKACYJNA w Publicznym Żłobku Gminnym planowana jest od 01.07.2019 – 31.07.2019.

Publiczny Żłobek Gminny będzie w tym czasie zamknięty.