• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

DZIEŃ KOBIET W PSZCZÓŁKACH

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez

Read More

 • -

TRASA

Wyznaczona trasa za pomocą taśmy klejącej na kawałku podłogi pozwoliła Pszczółkom poznać zakres ćwiczeń kształtujących postawę ciała, ćwiczeń w chodzeniu i bieganiu oraz ćwiczeń równoważnych.


 • -

DZIEŃ KOTA

W poniedziałek 18 lutego Pszczółki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim gimnastyce z Tuptusiem+ wersja z małymi kotkami. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, słuchały wiersza ” Kotek”. Później aktywnie uczestniczyły w zabawie zagadkowej- musiały odszukać ukryte na sali obrazki z kocią maską. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Koci ogonek” (spacer w masce kota). Uczestnicy „kocich zabaw” zostali również zaproszenie do Kociej Krainy, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci – koty odpoczywały.


 • -

WALENTYNKI W PSZCZÓŁKACH

Dzień miłości i przyjaźni w grupie Pszczółek postanowiłyśmy zorganizować tak by przynieść dzieciom jak najwięcej okazji do wyrażania miłych uczuć względem swoich kolegów i koleżanek z grupy. 

Pszczoły miały okazję do radości odkrywania i budzenia ciekawości poznawania eksperymentując z mąką, solą i wodą- bo właśnie po wymieszaniu tych trzech składników powstała nam masa plastyczna „ROSNĄCE FARBKI”. Gotową masę użyliśmy do wykonania pracy plastycznej- SERCA przy użyciu foremek do pieczenia. Prace musiały „wyschnąć” w mikrofalówce.  Celem było ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji oraz praca na zmysłach: dotyku, węchu, smaku i wzorku.

 

Na twarzach dzieci pojawiał się entuzjastyczny uśmiech i radość gdy widziały jak rosną ich serca. Na pewno jeszcze wrócimy do tego rodzaju prac.


 • -

BAL KARNAWAŁOWY

Tego dnia już od rana w żłobku pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach żłobkowych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, kotki, piratów, policjantów, Spider-Mana…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do prowadzenia balu wodzirejów, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów pojawiały się bańki mydlane, które dzieci uwielbiają. Wszyscy bawili się wyśmienicie, po dzieciach nie było widać zmęczenia nawet po skokach na dmuchanym zamku.

Po hucznej zabawie chwilę wyciszenia przyniosło spotkanie ze Strażakiem Samem, który pouczał dzieci, że z ogniem to nie jest zabawa. Dzieci miały również możliwość pozowania do zdjęć na wcześniej przygotowanych ściankach

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z balu w grupie Biedronek, na zdjęciach znajdą Państwo również zdjęcia dzieci z grupy Pszczółek.   

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za sfinansowanie balu karnawałowego.


 • -

KOLOROWE PATYCZKI

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania kolorów i ich nazywania. Potrzeba czasu, by narząd wzroku wystarczająco się wykształcił, następnie dziecko musi być gotowe do mówienia. Zatem nauka kolorów dla dwulatków czy trzylatków jest możliwa. Można zacząć naukę kolorów i zorganizować ją tak, by maluch w naturalny sposób poznał podstawowe barwy.

Tym razem do nauki kolorów użyłyśmy kolorowych patyczków i rolek, które odgrywały rolę pudełeczek. Zadanie Pszczółek polegało na dopasowaniu koloru patyczka do odpowiedniego pudełeczka. Dzięki takim zajęciom kształtujemy percepcję wzrokową i logiczne myślenie oraz poznajemy kolory.

Naukę w poznawanie i utrwalanie kolorów zakończyłyśmy wspólną zabawą i puszczaniem baniek. Zabawa ta mimo, że jest wielokrotnie powtarzana w naszej grupie to za każdym razem daje wiele radości Pszczółkom.


 • -

ŚNIEŻYNKA Z SOLI

W codziennym życiu żłobkowym staramy się pokazać Pszczółkom różnorodny świat wykonywania prac plastycznych. Pszczółki do wykonania śnieżynek użyły soli kuchennej. Dzięki takim pracom dzieci kształtują wyobraźnię plastyczną, stymulują zmysł wzroku i dotyku, a także trenują mięśnie rączek i ćwiczą różne rodzaje chwytu. Praca plastyczna choć trochę mogła przybliżyć dzieciom naturalne piękno zimowego krajobrazu.


 • -

Zimowe drzewko Pszczółek

W codziennym życiu żłobkowym staramy się pokazać Pszczółkom różnorodny świat wykonywania prac plastycznych. Dzieci do wykonania zimowego drzewka użyły foremek do pieczenia babeczek. Pszczółki bardzo zaciekawił kształt i faktura babeczki. Dzięki foremkom wyszła nam piękna przestrzenna praca plastyczna. Celem było usprawnienie motoryki małej oraz rozbudzenie wyobraźni plastycznej.


 • -

Prezent dla Babci i Dziadka

Babciu, Dziadku

Kocham Cię!

Z głębi serduszka,

od czubka mojej głowy,

aż po czubki moich

palców od stóp!!!

 

 

Pszczółki z okazji dnia Babci i Dziadka wykonały pracę plastyczną dla swych kochanych Dziadków- odbijaliśmy pomalowane farbką rączki i nóżki. Mamy nadzieję, że pamiątka się Dziadkom podobała. 

 

 

 


 • -

Pszczółki robią szaliki

Zimowa aura nastroiła nas do wykonania pracy plastycznej polegającej ma ozdobieniu szalika kolorowymi pieczątkami- dzieci je uwielbiają do tego stopnia, że pieczątki zamiast na szaliku lądowały na ich rączkach. Po ozdobieniu szali przyszedł czas na ćwiczenia usprawniające ruchy dłoni, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji. Pszczółki uczyły się przewlekać sznurówki przez małe dziurki- w ten sposób powstały nam ozdobne frędzelki.