Wyprawa Śliweczek na pocztę

Wyprawa Śliweczek na pocztę

18 października był Dzień Listonosza i z tej okazji Śliweczki odwiedziły pobliski Urząd pocztowy.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miały okazję z bliska zapoznać się z zawodem listonosza, oraz zakres usług wykonywanych na poczcie, poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedzieliśmy się że na poczcie można przesłać list, nadać paczkę, i załatwić bardzo dużo spraw, co uświadomiło dzieciom że praca Urzędu pocztowego ma duże znaczenie w życiu codziennym.
Przedszkolaki poznały pomieszczenia w których sortuje i segreguje się listy aby mogły dotrzeć w różne części Polski i świata.
Poznaliśmy wyposażenie poczty, skrzynki pocztowe, worki na listy oraz logo poczty.
Wyprawa okazała się bardzo interesująca, ponieważ, nic tak nie zaznajomi dzieci ze środowiskiem jak możliwość obejrzenia z bliska na żywo.
Dzieci powróciły szczęśliwe do przedszkola z małymi upominkami od Pana Listonosza😊

O.N.