Kosmiczny luty – Śliweczki

Kosmiczny luty – Śliweczki

KOSMICZNY LUTY

Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało…

Skoro luty jest miesiącem, w którym ani za zimno ani za ciepło postanowiliśmy poznać kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowań wszechświatem. Dzieci poznały planety układu słonecznego i tutaj podziękowania dla rodziców Kuby, którzy podzielili się z nami pięknym układem słonecznym, oraz dla rodziców Antosia którzy również nas wspomogli globusem, dzięki któremu Śliweczki dowiedziały się że Ziemia krąży wokół słońca i wokół własnej osi.

Miłym zaskoczeniem była wizyta mamy Gabrysi, która zrobiła nam miłą niespodziankę czytając ciekawe bajeczkę o lekarce a przy tym dzieci miały okazję pobawić się akcesoriami medycznymi.

Jak tylko słoneczko wzeszło na niebo wybraliśmy się na dwór, aby złapać pierwsze promienie słoneczne.

Był to tydzień wspaniałych wrażeń kosmicznych i doświadczeń dzieci miały możliwość poznać świat wieloma zmysłami chętnie wykonywały eksperymenty badawcze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy dostarczyli dzieciom dużo radości ciekawymi pomocami i akcesoriami 😊

O.N.