Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

W poniedziałek 1 kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Jabłuszka wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka Ewa przywitała nas jak zwykle uśmiechem i zaprosiła do wysłuchania pięknego opowiadania o przygodach mrówki Podkówki i biedronki Fionki.

Następnie dzieci otrzymały obrazki z postaciami z bajek do pokolorowania i wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do pracy.
Korzystając z gościnności pań bibliotekarek zjedliśmy w bibliotece również drugie śniadanko.

Dzieci pobawiły się chwilę na dywanie, przejechały wesołym pociągiem wśród bibliotecznych regałów i obejrzały kolorowe książeczki z działu dla dzieci.

Wszystkim wizyta w bibliotece bardzo się podobała. Już niedługo wybierzemy się tam ponownie.