Motylek – czyli kolejne spotkanie w ramach akcji „Z książką do przedszkolaka”

W czwartek 24 maja po raz kolejny Brzoskwinki odwiedziła Pani z Gminnej Publicznej Biblioteki w Przecławiu. Tym razem z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o Motylku. Motylek był samolubnym i nieuprzejmym owadem. Pewnego dnia potrzebował pomocy. Czy znalazł kogoś, kto mu pomógł? Brzoskwinki znają odpowiedź na to pytanie.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie za przybliżenie Nam tej pouczającej historii.

Wycieczka na „Wiejskie podwórko” w Bobolinie

W czwartek 17 maja grupa Brzoskwinki razem ze Śliweczkami wybrała się na wycieczkę do Bobolina. Na miejscu czekało Nas mnóstwo atrakcji, dzieci miały okazję nakarmić zwierzęta trawą, którą same zebrały na łące, przejechać się na kucyku, pogłaskać króliki i kota sfinksa. Dowiedzieliśmy się również jak zachowywać się, gdy spotkamy agresywnego psa.

Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Ten wyjazd zostanie na długo w naszej pamięci.

A.W i R.D.

Bezpieczne miasto na wesoło – Teatr Gwitajcie

16 maja dzieci z Naszej grupy miały okazję wziąć udział w przedstawieniu teatralnym „Bezpieczne miasto na wesoło” w wykonaniu aktorów Teatru Gwitajcie. Mogły przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz odpowiedniego zachowania w autobusie. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie Nam tego pouczającego spektaklu.

A.W. i R.D.

IX Gminny Przegląd Form Artystycznych

W sobotę 12.05 odbył się IX Gminny Przegląd Form Artystycznych „Jesteśmy Polką i Polakiem” – organizowany z okazji  100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza grupa wspólnie z grupą Truskaweczek i Śliwek zaprezentowała krótki program artystyczny złożony z dwóch tańców: poleczki i krakowiaka. Reprezentanci grup spisali się świetnie, a w nagrodę otrzymaliśmy głośne brawa i wspaniałe upominki od Pani Wójt.

Cała Polska czyta dzieciom w Brzoskwinkach – mama Kacpra

W piątek 11 maja w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom,  tym razem wizytę złożyła Nam mama Kacpra. Brzoskwinki wysłuchały opowiadanie o Gołębicy i Mrówce, które niosło ze sobą wiele walorów edukacyjnych i wychowawczych. Nie zabrakło rozmowy na temat wysłuchanego opowiadania i kolorowanek, które dzieci z radością pomalowały.

Brzoskwinki w Teatrze Lalek Pleciuga

W środę 25.04. Brzoskwinki wraz z innymi grupami z Naszego Przedszkola wybrały się do szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt. ,,Tygrysek i kapitan  Morgan”.  W czasie podróży autokarem, oraz na spektaklu dzieci zachowywały się jak należy w takim miejscu. Jesteśmy z Naszych Brzoskwinek bardzo dumne.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie Nam tak wspaniałej atrakcji, jaką była wizyta w teatrze.

A.W i R.D.