Festyn z okazji Dnia Dziecka – informacja

4 czerwca w Smętowicach Rada Rodziców organizuje „Festyn z okazji Dnia Dziecka”.
Dzieci jadą autokarem po zupie. Festyn rozpoczyna się o godz. 15, a kończy o 17.
Rodzice mogą dołączyć do wspólnej zabawy (wejście 12 zł/rodzic).

Dzieci odbieramy do godz. 17 ze Smętowic (nie wracamy do przedszkola).

„Bezpieczne miasto na wesoło”

16 maja dzieci obejrzały przedstawienie „Bezpieczne miasto na wesoło”. Dzieci mogły brać udział w zabawie oraz poznały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po mieście. Poznały również podstawowe znaki drogowe oraz jak należy zachować się środkach komunikacji miejskiej.

K.J.

„Jesteśmy Polką i Polakiem”

12 maja odbył  się IX Gminny Przegląd Form Artystycznych w SP w Przecławiu. Dzieci
z naszego przedszkola zaprezentowały dwie pieśni „Białe róże” oraz „Serce w plecaku”.

Spotkanie ze stomatologiem

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana stomatologa Mariusza Malinowskiego.

Podczas spotkania, pan doktor na modelu szczęki zademonstrował prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustalił dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz pokazał narzędzia dentystyczne – zgłębnik i lusterko. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają go w gabinecie wraz z rodzicami. Na zakończenie spotkania „Jagódki” otrzymały upominki – szczoteczki do mycia zębów.

A.Z

Tygrysek i kapitan Morgan

25 kwietnia dzieci z naszego przedszkola były w Teatrze lalek „Pleciuga” na przedstawieniu „Tygrysek i kapitan Morgan”. Wyjazd sponsorowany był przez Radę Rodziców.

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Dnia 24 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z wyjątkowym gościem- Ratownikiem Medycznym. Pan Ernest opowiedział nam o swojej codziennej pracy w Zespole Ratownictwa Medycznego. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że pomoc udzielana szczególnie małym pacjentom, nie musi kojarzyć się ze strachem i bólem.

Dzieci miały okazję wcielić się w rolę małego ratownika, udzielając pomocy osobie poszkodowanej oraz wykonać własną apteczkę w formie pracy plastycznej.

A.Z.