• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

 • -

Dzień Kosmosu

21 maja w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kosmosu. Dzieci na zajęciach dowiedziały się ile mamy planet, jak nazywa się nasza duuuża planeta oraz tego z czego zbudowany jest skafander kosmonauty. Jeżynki już wiedzą, że w kosmosie nie ma tlenu potrzebnego do życia, że kosmonauta na plecach nosi ciężki plecak z powietrzem, żeby przeżyć w kosmosie. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania pt.: „Kicia Kocia w kosmosie”, które przyniósł Olek, za co bardzo dziękujemy. 🙂 Na koniec zajęć każde dziecko odbiło swoją rączkę na naszej Rakietowej Fotobudce i przystąpiliśmy do robienia pamiątkowych zdjęć.

M.C.


 • -

„Samochodzik Franek”

17 maja po południu odwiedziła nas mama Mikołaja. Przedszkolaki poznały przygody Franka, który był małym czerwonym autem i bardzo chciał się przejechać pociągiem. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje pociągów i wagonów: te które przewożą auta czyli lawety, te, w których można spać czyli sypialniane oraz wiele, wiele innych. Na koniec mama Mikołaja przygotowała dla dzieci kolorowanki przedstawiające bohaterów opowiadania.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców do czytania dzieciom.

M.C.


 • -

„Bezpieczne miasto na wesoło”

Tym razem nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu pt.: „Bezpieczne miasto na wesoło” przygotowanym przez Teatr Rozmaitości „Gwitajcie”. Co to jest bezpieczeństwo?- Jeżynki już wiedzą! Wesoła opowieść o Bąbelku i jego przygodach sprawiła, że dzieci chętnie oglądały wystawianą sztukę. Dzięki spotykanym postaciom Bąbelek i przedszkolaki dowiadywały się, jakie zasady obowiązują podczas poruszania się po mieście, co oznaczają poszczególne znaki drogowe i w jaki sposób unikać zagrożeń na ulicy. Zabawny charakter przedstawienia, sprawił, że najważniejsze treści w nim zawarte na długo pozostaną dzieciom w pamięci. Dziękujemy artystom za odwiedziny.

E.M.


 • -

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołbaskowie

11 maja grupa Jeżynek razem ze swoimi kolegami z Poziomek wyruszyli na wycieczkę do Kołbaskowa. Odwiedziliśmy Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci były bardzo zafascynowane rzeczami, które tam ujrzały. Duże wozy strażackie z głośnymi syrenami, łódź, która wypływa gdy potrzebna jest pomoc na wodzie, a także hełmy i kamizelki ratunkowe, które dzieci mogły przymierzyć. Praktycznie każdy wsiadł do wozu strażackiego, a na koniec największą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego. Dużo radości sprawiła dzieciom jazda autobusem, każdy dzielnie się spisał.

Bardzo gorąco dziękuję rodzicom za pomoc przy opiece nad dziećmi podczas wycieczki. Mam nadzieję, że niedługo wyruszymy na następną pełną wrażeń wycieczkę. 🙂

M.C.


 • -

Przewidywane osiągnięcia dziecka 2,5-letniego na koniec maja.

Temat tygodnia: Mój dom.
Dziecko:
– potrafi podzielić na sylaby swoje imię;
wie, gdzie na mapie leży jego miejscowość;
zna i nazywa wybrane elementy konstrukcyjne domu: okna, drzwi, dach;
wie, że praca Strażaka jest bardzo odpowiedzialną pracą.

Temat tygodnia: Na wiejskim podwórku.
Dziecko:
– porusza się na czworakach, wspierając się na całych dłoniach i palcach stóp;
poznaje dźwięki zwierząt i nazywa je (pies, kot, krowa, baran);
podejmuje próby wycinania nożyczkami; przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas wycinania;
potrafi poprawnie przeliczać.

Temat tygodnia: Dla Mamy i Taty.
Dziecko:
– porusza się w rytm muzyki;
używa kredek, bibuły, kleju;
wie jak mają na imię jego rodzice, dzieli się tym z innymi;
wie, w jaki sposób należy pomagać rodzicom.

Temat tygodnia: Idziemy do ZOO.
Dziecko:
– wie, jakie zwierzęta mieszkają w lesie, w gospodarstwie i które zwierzęta są zwierzętami domowymi;
nazywa zwierzęta: lis, dzik, sarna;
lepi z plasteliny;
potrafi ułożyć obrazki pocięte na 3 części.


 • -

 • -

 • -

Teatr Lalek Pleciuga

25 kwietnia dzieci z całego przedszkola były w Teatrze na przedstawieniu pt.:„Tygrys i kapitan Morgan”. Jeżynki dzielnie przetrwały cały spektakl, z czego Panie są bardzo dumne. Uważnie słuchały, wiedziały jak należy się w teatrze zachować. Wiele radości sprawiła dzieciom jazda autokarem. Jeżynki znały zasady bezpiecznego zachowania się podczas jazdy autokarem, co jest bardzo ważne.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu.

M.C.

 


 • -

Moja miejscowość

Tematem ostatniego tygodnia kwietnia jest: Moja miejscowość, moja gmina. Przedszkolaki z grupy Jeżynki rozpoczęły go od wycieczki po Przecławiu. Dzieci dzielnie maszerowały po uliczkach i chodnikach. Na swojej drodze napotkaliśmy: Szkołę Podstawową wraz z Gimnazjum, Bibliotekę, Pocztę oraz Przychodnię w Przecławiu. Jeżynki większość tych miejsc dobrze znała. Dzieci wiedziały gdzie przychodzi się do doktora, gdzie wypożycza się książki, gdzie wysyła się listy, a także gdzie będą chodzić do szkoły jak będą dużymi dziećmi 🙂

 M.C.