Międzynarodowy Dzień Klauna.

Dnia 10.04.2018r nasi Żłobkowicze świętowali Międzynarodowy Dzień Klauna. Bawiliśmy  się z animatorami, klaunem Czarusiem i Panią Kropką. Było dużo radości, tańców, bańki mydlane i zabawy z chustą animacyjną.

Wiosna

Gdy pierwsze promienie słoneczka wyjrzały to Panie na dwór nas zabrały. Ubrały nam kurteczki i czapeczki oraz kapcie schowały do szafeczki. Wyszliśmy grać w piłkę , zjeżdżać ze ślizgawki a było tak ciepło ,że musieliśmy podwijać rękawki.

Można też  tam świętować drugie urodziny Michałka i zrobić sobie poobiednią drzemkę 🙂

Pisanka Wielkanocna

Choć jesteśmy taacy mali to pisankę namalowaliśmy ogromną 🙂

Dzień Marchewki

Dzień 04.04.2018r w naszym Żłobku był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym.  Realizując program edukacji żywieniowej dzieciaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok.  Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten bardzo zdrowy dzień pomarańczowy wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku.

Konkurs Wielkanocny

Dzieci przy pomocy rodziców wykonały Świąteczną pisankę lub stroik. Nagrodzone zostały prace z największym wkładem pracy dziecka.  GRATULUJEMy!!!

Oczywiście nagrodzone zostały też wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

I  miejsce Jaś Świerzewski

II miejsce Pola Gołąb

III miejsce Tymuś Kowalczyk

Świąteczne zajączki

Młodsze dzieci w żłobku wykonały milutkie zajączki Wielkanocne na drewnianej łyżce.

Owies- kreatywna zabawa dla dzieci na wiosnę.

Każde dziecko w swojej doniczce wysiało owies, który później będzie zdobił w jego domu wielkanocny stół. Zajęcie to przyniosło wiele radości naszym maluchom. Założyliśmy w naszej sali małą hodowlę roślin. Dzieci podlewają swoje uprawy i obserwują jak owies rośnie.

Dzień wiosny w żłobku

21 marca dzieci z grup I-IV przywitały wiosnę wykonując pracę plastyczną pl. „Bocian” wykorzystując płatki kosmetyczne i wycięte przez opiekunki gotowe elementy. Dzieci podczas zajęć uczyły się rozpoznawać i nazywać oznaki wiosny.

ZAJĘCIA MUZYCZNO RUCHOWE W ŻŁOBKU

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Najważniejszym celem naszych zajęć jest wspieranie rozwoju dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej, a nawet duchowej. Taniec rozwija prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową, świadomość własnego ciała, orientację czasowo-przestrzenną oraz szybkość reakcji.

BUDUJEMY Z KLOCKÓW

Zabawy manipulacyjne wpływają na rozwój twórczości artystycznej dziecka oraz na jego rozwój emocjonalno – społeczny. Dzięki zabawom manipulacyjno-konstrukcyjnym nasze dzieci zdobywają podstawową wiedzę o użyteczności przedmiotów, rozbudzają wyobraźnię oraz budują więzi między sobą.