• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Poznajemy zasady ruchu drogowego

  • -

Poznajemy zasady ruchu drogowego

W październiku omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po ulicy i chodniku. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe i sposób prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
O zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze opowiedziała nam również pani Izabela Lipska-Wilk strażnik gminny, która odwiedziła naszą grupę w środę 11 października. Podczas tej wizyty poziomkowa sala zamieniła się na chwilę w prawdziwą ruchliwą ulicę miasta.
Dużo radości dzieciom sprawiły rekwizyty, które pani Iza przyniosła ze sobą: znaki drogowe, pasy dla pieszych, kamizelki odblaskowe oraz maskotkę o imieniu Stach-Trach. Z pewnością to spotkanie zaowocowało utrwaleniem poznanych wcześniej przepisów poruszania się po drodze.
Na zakończenie pani strażnik rozdała dzieciom opaski odblaskowe, by były widoczne na drodze podczas spacerów z rodzicami.

Dziękujemy pani Izie za miłe i pouczające spotkanie.

Monika Śmiałkowska