• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Andrzejkowe czary – mary

  • -

Andrzejkowe czary – mary

„Święty Andrzej Ci ukarze
co Ci los przyniesie w darze”

Z okazji Andrzejek w grupie Borówek odbyło się wielkie czarowanie, wróżenie i balowanie. W ten sposób chcieliśmy przybliżyć dzieciom staropolską tradycję andrzejkowych wróżb.
Zabawa rozpoczęła się czarowaniem – dzięki tajemnemu hasłu dzieci pomogły zaczarować przedmioty potrzebne do sztuczek magicznych i obejrzeć „Skaczące confetti”, „Magiczny palec”, „Samopompujący się balon” oraz „Czarodziejski słoik”. Po czarach przyszedł czas na wróżby – dzieci poznały imiona swoich przyszłych ukochanych i swoje przyszłe zawody, aby tradycji stało się zadość wróżenie zakończyło się laniem wosku. Emocjonujące przedpołudnie zakończyło się tańcami przy nagraniach disco.

B.F.