• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

DZIEŃ JEŻA to kolejny nietypowy dzień w żłobku.

  • -

DZIEŃ JEŻA to kolejny nietypowy dzień w żłobku.

10 listopada mają swoje święto te kolczaste zwierzątka, bardzo sympatyczne i pożyteczne, dlatego warto chociażby przy tej okazji pomyśleć o nich nieco dłużej.  Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasi żłobkowicze włączyli się w obchody tego nietypowego święta. Tego dnia dzieciaki miały okazję poznać ich sposób poruszania się, podczas zabaw i pląsów– „Mały jeż, śmieszny zwierz”, „Kolczasty jeż”. Była też zabawa pt.” Na dywanie siedzi jeż….”. Z pomocą pań dzieci wykonały jeżyki różnymi technikami plastycznymi, były jeże  z odbitych rączek i papieru.

Ewa Glinka