• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Jesienny koncert Pro Musica

  • -

Jesienny koncert Pro Musica

22 listopada Poziomki uczestniczyły w koncercie „Figle i potyczki na trzy smyczki”. 
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trzech instrumentach. Poznały budowę, nazwy poszczególnych części oraz oczywiście dźwięk, jaki wydają skrzypce, altówka i wiolonczela. Dowiedziały się do czego służy smyczek, co to gryf, ślimak, żabka, dlaczego wiolonczela ma nóżkę, i że każdy instrument musi mieć duszę, by pięknie grać.
O tym właśnie i o skradzionej duszy wiolonczeli była ta muzyczna opowieść.
W trakcie koncertu przedszkolaki miały również okazję poruszać się w rytm muzyki, a na zakończenie stanęliśmy do pamiątkowego zdjęcia z muzykami.

M.Ś.