• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę , kolorowe kredki bardzo lubią mnie . Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę.”

  • -

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę , kolorowe kredki bardzo lubią mnie . Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę.”

22 listopada żłobkowicze zamieniły szary, listopadowy dzień w barwny i kolorowy. Tego dnia świętowały „Dzień Kredki’. Jak się domyślacie nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku dzieciaki wysłuchały piosenki pt.: „Kolorowe kredki”. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można z nich ułożyć tęczę. Z pomocą pań dzieci

Ewa Glinka