• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Koncert jesienny Pro Musica

  • -

Koncert jesienny Pro Musica

22 listopada mieliśmy przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej Pro Musica z koncertem bajkowym pt. „Figle i potyczki na trzy smyczki”.  To było pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w naszym przedszkolu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trzech instrumentach: skrzypcach, altówce i wiolonczeli.

Super koncert! Piękna muzyka, prosta opowieść, w którą wpleciona była dawka podstawowej wiedzy o występujących w nim instrumentach. Dzieci poznały budowę, nazwy poszczególnych części oraz oczywiście dźwięk, jaki wydają skrzypce, altówka i wiolonczela. Dowiedziały się do czego służy smyczek, co to gryf, ślimak, żabka, dlaczego wiolonczela ma nóżkę, i że każdy instrument musi mieć duszę, by pięknie grać. O tym właśnie i o skradzionej duszy wiolonczeli była ta muzyczna opowieść. W trakcie koncertu przedszkolaki miały również okazję poruszać się w rytm muzyki.

To był prawdziwie muzyczny dzień.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola za sfinansowanie koncertu.