• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Mali przyrodnicy

  • -

Mali przyrodnicy

Przedszkolaki z grupy Borówek 15 listopada brały udział w warsztatach przyrodniczych w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje” zlokalizowanym nad Jeziorem Szmaragdowym. Dzieci poznały bogaty świat motyli, ich budowę, rodzaje i sposoby kamuflażu. Na koniec każdy miał możliwość stworzyć motyla, według swojego pomysłu i wyobraźni. Korzystając z miejsca wycieczki szukaliśmy ukrytych owadów (a to nie jest proste zadanie), pospacerowaliśmy po jesiennym lesie, spenetrowaliśmy „ruiny” i odwiedziliśmy punkt widokowy – „oko Szczecina”, niestety mgła nieco popsuła nasze plany i nie mogliśmy w pełni cieszyć się wspaniałą panoramą miasta. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone. Już szykujemy się na następne wiosenne warsztaty 🙂

B.F.