• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

  • -

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

W piątek 10 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji nauczyliśmy się tego, że mieszkamy nie tylko w Przecławiu i w Warzymicach, ale przede wszystkim w Polsce. Na naszych ubraniach i chorągiewkach utrwaliliśmy sobie barwy narodowe. Śpiewając „Jedzie pociąg z daleka” poznaliśmy nazwę stolicy, a dzięki koszulce Witka każdy dokładnie przyjrzał się orzełkowi na godle Polski.
Największym zaskoczeniem była postawa „na baczność” podczas słuchania hymnu narodowego. Daliśmy radę 🙂 i teraz, dzięki patriotycznym zajęciom, wiemy już, że do symboli narodowych trzeba odnosić się z szacunkiem.
P.S. Dziękujemy rodzicom za ubranie dzieci na biało-czerwono.

M. G.