• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Światowy dzień bajek

  • -

Światowy dzień bajek

We wtorek, 6 listopada, w naszym Żłobku w Przecławiu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.
W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do żłobka przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Żółwie, Myszki Miki, Pszczółki czy Rycerze  wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tańczyły do znanych bajkowych piosenek. Nie zabrakło także zajęć plastycznych. W tym wesołym dniu dzieci kolorowały postacie ze znanych sobie bajek.