• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 23 listopada.

  • -

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 23 listopada.

Pluszowy miś 25.11 świętował swoje 115 urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

       Tego dnia dzieci przyszły do żłobka ze swoimi kochanymi pluszakami i wspólnie z nimi słuchały wierszy o misach. Zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki z misiem do piosenki „Kubusia Puchatka”. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiami w rytm piosenek „Misie”, „Miś różowy”, „Jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Ewa Glinka