• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wizyta Pani Agaty z Nadleśnictwa Trzebież w Malinkach

  • -

Wizyta Pani Agaty z Nadleśnictwa Trzebież w Malinkach

Grupę Malinek odwiedziła Pani Agatka z Nadleśnictwa. Programem wizyty było zapoznanie maluchów z gatunkami grzybów rosnących w lesie oraz zwyczajami zwierząt zamieszkujących tereny leśne. Nieocenionymi pomocami dydaktycznymi okazały się figury grzybów wykonane z drewna na podstawie których dzieci uczyły się rozpoznawać grzyby jadalne od tych trujących. Na podstawie ilustracji rozpoznawaliśmy nazwy zwierząt zamieszkujące las, oraz dowiedzieliśmy się, które z tych zwierząt zapadają w zimowy sen. Dzieci z wielką ciekawością słuchały prezentacji oraz zasypywały licznymi pytaniami przedstawiciela Nadleśnictwa. W podziękowaniu za lekcję grupa Malinek wręczyła Pani Agatce laurkę.