• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Mikołajki

  • -

Mikołajki

Witaj Mikołaju

Usiądź z nami Mikołaju
Pewnie się zmęczyłeś,
Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
szmat drogi przebyłeś.
Na Twój przyjazd przedszkolaki 
od dawna czekały
i dla Ciebie upominki
też przygotowały.
Teraz my Ci zaśpiewamy
i wierszyk powiemy,
Jesteś naszym przyjacielem
wszyscy o tym wiemy.
Na krzesełku w ciepłej sali
zakolęduj z nami
Bardzo wszyscy się cieszymy
nie jesteśmy sami. 

6 grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu odwiedził Mikołaj. Były prezenty i zabawy z Mikołajem. Zaśpiewaliśmy też piosenkę „My jesteśmy choineczki” i „Zima, zima”. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał wrócić do przedszkola za rok.
Następnego dnia przedszkole odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu i wystawiły dla nas Jasełka połączone ze śpiewem i tańcem- dzieci były oczarowane. Razem zaśpiewaliśmy piosenki zimowe i otrzymaliśmy cukierki.
 

— 

Anna Socha