• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Sprawozdanie z przebiegu akcji „Paczka dla Zwierzaczka”

  • -

Sprawozdanie z przebiegu akcji „Paczka dla Zwierzaczka”

W grudniu 2017 r., Przedszkole Publiczne w Przecławiu, zgłosiło chęć do udziału w akcji charytatywnej „Paczka dla Zwierzaczka”. Grupa „Gruszki” na czele z p. Kingą Gaweł i p. Anną Sochą nawiązały współpracę z Schroniskiem dla zwierząt w Dobrej. W tym roku zorganizowaliśmy humanitarną akcję, mającą na celu wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów. W ramach kampanii „Paczka dla Zwierzaczka” dla przedszkolaków zostały zrealizowane zajęcia tematyczne. W Przedszkolu przeprowadzono charytatywną akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska, pod hasłem: „Kup karmę zwierzakowi!”. W akcji wzięły udział wszystkie grupy z Przedszkola. Dzięki ofiarności rodziców dzieci, uczęszczających do naszego przedszkola, udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia ok. 130 kg i smakołyków dla psów. Wszyscy byliśmy zadowoleni z efektów akcji. W ramach przeprowadzonej kampanii została zorganizowana wycieczka. Wychowawczynie  Grupy „Gruszki” wraz z chętnymi dziećmi  pojechały do schroniska. Głównym celem było dostarczenie zebranej karmy oraz zwiedzenie schroniska. W dalszym ciągu Przedszkole Publiczne w Przecławiu chce realizować edukację humanitarną, przygotowującą dzieci do właściwego kontaktu ze światem przyrody.

Kinga Gaweł
Anna Socha