Wizyta policjantów w przedszkolu

Wizyta policjantów w przedszkolu

11 grudnia nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Ochotnicy wspólnie z panem policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Policjanci uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o niezwieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli dzieciom odblaski, a przedszkolaki odwdzięczyły się drobnymi upominkami.

N.P.