Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu

Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,

a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)

Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

6 grudnia od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Panie nauczycielki, pracownicy przedszkola ubrani w czerwone stroje i przedszkolaki z uśmiechem na twarzach czekali na pojawienie się ważnego gościa.
Najpierw był bal. Dzieci z trzech najmłodszych grup – Jeżynki, Poziomki i Gruszki tańczyły, śpiewały i z niecierpliwością wyczekiwały niespodzianki.
Mikołaj nie zawiódł. Przybył na bal przedszkolaków! Wszyscy razem zatańczyli do ulubionych piosenek dzieci. Maluszki zaśpiewały przygotowane piosenki dla Mikołaja i chwaliły się, że są grzeczne.
W nagrodę Mikołaj odwiedził przedszkolaki w ich salach, gdzie wręczył dzieciom wspaniałe prezenty.
Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.