Śliweczki na spotkaniu z panią policjantką i panem policjantem

Śliweczki na spotkaniu z panią policjantką i panem policjantem

23 stycznia 2018 roku przyjechał do przedszkola radiowóz policyjny, a w nim miła pani policjantka oraz pan policjant z bagażami. Okazało się, że policjant miał w torbie sprzęt potrzebny do pracy, a który chciał nam pokazać.

Dowiedzieliśmy się, że policjanci jeżdżą nie tylko radiowozem, ale i na motocyklach, rowerach, quadach, a nawet konno. W pracy często pomagają im specjalnie wyszkolone psy. Zobaczyliśmy ubrania ochronne policjantów, hełm, maskę, a także pałki. Przymierzaliśmy mundury, kamizelki, czapki i maskę.

Pani opowiadała jak należy zachować bezpieczeństwo w różnych miejscach.

Trochę już wiemy, ale do zapamiętania mamy jeszcze wiele informacji:

• nie należy wbiegać na ulicę za piłką, która uciekła,
  • nie wolno zjeżdżać z górki blisko ulicy,
  • nie wchodzimy na lód (można tylko na małą kałużę),
  • ostrożnie poruszamy się na ośnieżonym i oblodzonym chodniku,
  • nie wolno oddalać się od rodziców, żeby się nie zgubić,
  • jeździć rowerkiem w kasku na głowie,
  • w samochodzie zawsze siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy (i pilnować rodziców, żeby też mieli zapięte pasy!),
  • przechodzić przez ulicę na przejściu dla pieszych i trzymać za rękę dorosłego,
  • nie wchodzić samemu do morza z powodu niebezpiecznych fal.

Na koniec dostaliśmy kolorowanki z policjantem i radiowozem oraz ulotki z numerami alarmowymi i miejscem na wpisanie numeru telefonu mamy, taty, babci i dziadka.

Wielką frajdą było wyjście do radiowozu policyjnego, który był zaparkowany przy przedszkolu. Chłopcy siadali na miejscu kierowcy i… włączali po kolei wszystkie dźwięki syreny policyjnej!

Bardzo dziękujemy pani i panu z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie za ciekawe i pouczające odwiedziny i obiecujemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa!

M.G.