• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zabawa plastyczna pobudzająca zmysły

  • -

Zabawa plastyczna pobudzająca zmysły

Malowanie na folii. 

28 lutego dzieci z grupy Poziomek zamieniły się w artystów – malarzy.  Było kreatywnie, wesoło i szalenie atrakcyjne. Zabawa plastyczna, której dzieci oddały się z wielką uciechą, była wielozmysłowym polem doświadczalnym oraz okazją do artystycznych uniesień. Malowanie na folii dostarczyło Poziomkom wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju młodego człowieka. Było także okazją do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki w różnych jej aspektach oraz ćwiczeń manualnych, co ostatecznie zaowocowało wytworem całkiem namacalnym, bo zdobiącym hol naszego przedszkola.

Drodzy Rodzice! Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:
– wspieramy rozwój zmysłów,
– wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
– dbamy o usprawnienie ruchowe,
– wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
– wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo – skutkowe.
Zachęcamy więc do wspólnego eksperymentowania z dziećmi w domu 😉

M. Śmiałkowska