• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień kota i niedźwiedzia polarnego

  • -

Dzień kota i niedźwiedzia polarnego

W naszym Żłobku obchodzimy różnego rodzaju imprezy. Luty to miesiąc , kiedy dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Kota i Dzień Niedźwiedzia Polarnego .

Dzień Kota (Międzynarodowy lub Światowy Dzień Kota – jak brzmi pełna nazwa) obchodzimy 17 lutego. To święto w tym roku obchodzone będzie w Polsce już po raz 12! Pierwszy Dzień Kota odbył się w naszym kraju w 2006 roku i od tego czasu co roku w lutym mruczki świętują.

28 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Te białe, puchate stworzenia wzbudzają olbrzymią sympatię nie tylko wśród dzieci. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Ich święto to znakomita okazja do poznania ich życia i wysłuchania bajek o tych białych misiach.