• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Malinki w Straży Pożarnej w Policach

  • -

Malinki w Straży Pożarnej w Policach

19 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Policach. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z obowiązkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki oraz wejść do kabiny wozu. Kto był odważny mógł spróbować wspiąć się na rurę, po której strażacy zjeżdżają gdy wzywa ich alarm. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także dowiedziały się jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu zostali obdarowani upominkiem.

N.P