• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

„Otwórz okienko”

  • -

„Otwórz okienko”

15 marca naszą grupę odwiedziły Panie z biblioteki w Przecławiu. Dzieci wysłuchały w skupieniu bajki o przygodach pajacyka Michałka pt.: „Otwórz okienko”. Bohater szukał przyjaciela, z którym mógłby spędzić czas. Pukał w okienka, które spotkał na swojej drodze, ale niestety nikt nie mógł wyjść by się z nim pobawić. W ostatnim okienku nie było nikogo i dzieci były bardzo ciekawe, dlaczego. Okazało się, że mieszkał tam niedźwiedź, który smacznie spał i nie słyszał pukania pajacyka. Miś chętnie wyszedł do Michała, a dzieci dowiedziały się, że należy grzecznie bawić się z innymi, oraz zapraszać inne dzieci do wspólnej zabawy. Na koniec każdy przedszkolak dostał od Pań rysunek pajacyka, który dzieci chętnie pokolorowały.

M.C.