• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Poziomki z pierwszą wizytą w bibliotece publicznej

  • -

Poziomki z pierwszą wizytą w bibliotece publicznej

27 marca Poziomki wybrały się na swoją pierwszą, pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, wypełnionym dosłownie po brzegi mnóstwem książek. Kilkoro z nich było tu wcześniej ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w bibliotece.
Celem naszej wycieczki było zapoznanie maluchów z biblioteką i zawodem bibliotekarza.

Pani Beata – bibliotekarka, przeczytała dzieciom opowiadanie zatytułowane „Motylek”, które nasze maluchy wysłuchały z zainteresowaniem.  Dzieci zostały również oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki, gdzie podziwiały ogromną ilość książek, jaka znajduje się na regałach. Pani bibliotekarka zwróciła także uwagę na jedną ważną sprawę, jaką jest poszanowanie książek. Wyjaśniła dzieciom na podstawie „smutnej” książeczki czego nie wolno robić. Następnie wszystkie Poziomki ochoczo zabrały się do „czytania” wybranych przez siebie bajeczek.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, po książki, które go zainteresowały podczas pierwszej wizyty.

Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich pociech do biblioteki – nasze przedszkolaki mogą być czytelnikami GBP w Kołbaskowie i filii w Przecławiu

M.Ś