• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Spektakl ekologiczny „Zaczarowany Las”. 

  • -

Spektakl ekologiczny „Zaczarowany Las”. 

„Przyjacielu rękę daj! Hej, hej, hej! – woła gaj.
Dziś przygoda czeka nas. Hej, hej, hej! – woła las.”

13 marca do naszego przedszkola zawitał objazdowy Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza prezentując spektakl ekologiczny pt. „Zaczarowany Las”. 

Opowiadał on o trzech urwisach – Piotrku, Jacku i Marku, którzy spędzają dzień w lesie, ale nie zachowują się jak należy, nie szanują jego mieszkańców. Podczas zabawy łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta zamieszkujące w lesie tłumaczą chłopcom, że należy żyć z przyrodą w zgodzie i nie należy szkodzić środowisku. Niestety urwisy nie zmieniają swojego postępowania, za co Duch Lasu daje im solidną nauczkę.

Poziomkom bardzo podobała się ta wesoła opowieść o czarodziejskim lesie, która uczy, że należy dbać o przyrodę. Drzewa i zwierzęta podpowiadały dzieciom jak nie szkodzić środowisku wyśpiewując przy tym mnóstwo piosenek.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie spektaklu.

M.Ś.