• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wizyta mamy Szymka

  • -

Wizyta mamy Szymka

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale… bardzo tęskni za rodzicami, którzy wybrali się na krótką wycieczkę. Na szczęście babcia i dziadek wymyślają mu tyle ciekawych zajęć, że nie nudzi się nawet przez chwilkę.
Czy Tupcio Chrupcio przekona się, jak fajnie jest u dziadków?

Poziomki już wiedzą 😉
10 kwietnia, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, odwiedziła nas pani Ania – mama Szymona i przeczytała dzieciom opowiadanie Elizy Piotrowskiej o Tupciu „Wizyta u dziadków”. Wszystkie Poziomeczki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść.

„Tupcio Chrupcio” to seria opowiadań, których bohaterem jest mała, sympatyczna myszka. Historie w nich zawarte są proste, ciekawe, zrozumiałe dla dziecka, ale są przy tym również bardzo mądre. Pomagają małemu człowiekowi zrozumieć świat, pokonać lęki, tłumaczą pewne sytuacje. „Wizyta u dziadków” wyjaśnia dzieciom, że rozłąka z rodzicami to nie jest nic złego, i że takie chwilowe rozstanie może być całkiem fajną przygodą 🙂


Dziękujemy za odwiedziny i  zapraszamy  rodziców na kolejne spotkania w ramach akcji.

 

A ja gorąco polecam całą serię książek o Tupciu do poczytania dzieciom w domu.
M.Ś.