• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Słonie trąbą wodę piją!

  • -

Słonie trąbą wodę piją!

Idziemy do zoo, zoo zoo

Idziemy do zoo, zoo zoo

Idziemy do zooooooooo, zoo zoo!

Słonie trąbą wodę piją chlup chlup chlup

 

Słonie trąbą wodę piją chlup chlup chlup

Bo tak już jest to zrobione

Trąbą piją wodę słonie

Słonie trąbą wodę piją chlup chlup chlup…!

Podczas odsłuchiwania piosenek z repertuaru dziecięcego mamy możliwość przeprowadzania z dziećmi zajęć ruchowo- muzycznych. Tego dnia odsłuchaliśmy piosenkę „Idziemy do zoo”. Dzieci podczas słuchania piosenki poznały zwierzęta takie jak: małpy, papugi, słonie, hieny. Jednak największą uwagę tego dnia przykuł „SŁOŃ” i z to właśnie z nim była związana nasza kolejna zabawa- tym razem plastyczna. Pszczółki ozdabiały słoniki plasteliną oraz doklejały oczy i uszy. Dzieci przy takim zadaniu mają okazję poćwiczyć sprawność swoich małych paluszków. Świetną zabawą dla nas jest również samo naśladowanie ruchów zwierząt- wtedy ćwiczymy koordynację ruchową, motorykę małą i dużą.