6 listopada świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Przedszkolaki dowiedziały się, czym są i jak wyglądają flaga (biało-czerwona) i godło Polski (orzeł biały). Dzieci poznały pojęcie ojczyzna i patriota, dowiedziały się, że Polak jest osobą, która mówi po polsku, a jego krajem jest Polska. Kilkoro z nas brało czynny udział w apelu z tej okazji. Z czterech grup trzylatków stworzyliśmy piękną formację taneczno-śpiewającą do piosenki „Polsko śpiewam dla Ciebie”. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię „sceny” nie wszystkie Jabłuszka mogły się zaprezentować podczas uroczystości , a że wszystkie dzieci były przygotowane do występu – pięknie tańczyły i śpiewały, w nagrodę otrzymały od pani dyrektor słodki upominek.
M.Ś.