• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Grupa III „Jabłuszka”

  • -

Grupa III „Jabłuszka”

W naszej grupie Jabłuszek jest piętnaście dziewczynek i dziesięciu chłopców. Dwadzieścioro dzieci kontynuuje swoją przygodę z przedszkolem, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. Serdecznie przyjęły nowych kolegów i koleżanki, którzy we wrześniu dołączyli do naszego grona. W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcą grupy jest p. Monika Śmiałkowska. Wspomagają ją w codziennych obowiązkach: pani wicedyrektor Magdalena Jabłońska, pomoc nauczyciela Katarzyna Rudź oraz niezastąpiona woźna oddziałowa pani Anetka.
Jabłuszka bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawiają im wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej, jak i na podwórku. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym i w naszych „domkach”, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków oraz trasy kolejowe i samochodowe. Dzieci starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz uczą się samodzielności, a także współdziałania, dokonywania właściwych wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis, starają się też przestrzegać grupowego kodeksu zachowania. Wszystkie Jabłuszka uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez panią Sylwię. Dodatkowo mają możliwość uczęszczania na zajęcia z rytmiki, tańca, baletu, piłki nożnej oraz karate. W nowym roku przedszkolnym czeka na nie dużo wspaniałej zabawy, nowych wyzwań, doświadczeń, ale też nauki. Chcemy, aby dzieci jak najwięcej poznawały, wiedziały i rozumiały. Razem będziemy odkrywać świat!