• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

W jesiennym sadzie

  • -

W jesiennym sadzie

Ubiegłe tygodnie poświęcone zostały tematyce owoców i warzyw z jesiennego sadu. Nasze dzieciaczki w tym czasie poznały jesienne owoce i warzywa, ich nazwy, smak i kolory. Uczyliśmy się segregować owoce i warzywa według ich rodzajów. Podjeliśmy próby określania, które owoce i warzywa są duże, a które małe. Dzieci miały okazje przyjrzeć się owocom od środka i wykonać z nich pieczątki, z których powstał „słoik z owocami”. Z przyniesionych warzyw i owoców robiliśmy także smaczny i zdrowy sok owocowo-warzywny, który większość dzieci piła ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z warzywami strączkowymi, a ich nasiona posłużyły nam do wykonania grzechotek i wspólnej orkiestry. Poznawanie smaków i kolorów pobudza dziecięce zmysły, dlatego też warto pokazywać dziecku różne smaki, zachęcając je do próbowania.

K.G.