• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Bajkowy bal w Jabłuszkach

  • -

Bajkowy bal w Jabłuszkach

Jabłuszka uwielbiają się przebierać! Dlatego też, na zakończenie tygodnia „Baśnie, bajki, legendy” zorganizowaliśmy kolejny bal w naszej grupie! Tym razem bajkowy. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w zabawach muzyczno-ruchowych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Jabłuszkom.

Zabawa w przebieranie jest odzwierciedleniem naturalnej potrzeby dzieci. Poprzez przymierzanie bajkowych kostiumów i zakładanie masek dzieci zmieniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w kogoś innego. Wcielają się w role, stając się kimś zupełnie innym, czują się ważniejsze. „Magia” płynącą z pozornie zwykłych przedmiotów: opaska, maska, różdżka, kapelusz, a nawet zwykły koc czy szal, staje się narzędziem do zmieniania świata.

W jednej chwili zamiana we wróżkę, księżniczkę, rycerza, smoka czy też inną ulubioną postać z bajki sprawia, że dziecko ma poczucie zdobycia niepowtarzalnej mocy. Wkracza również w magiczny świat, który jest dla niego tak cenny, w nim bowiem dziecko ma władzę nad tym, nad czym w realnym życiu panują dorośli, i co najważniejsze – pobudza WYOBRAŹNIĘ.

M.Ś.