• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Przedstawienie „Lustereczka”

  • -

Przedstawienie „Lustereczka”

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, Jabłuszka obejrzały przedstawienie pt. „Lustereczka”. Spektakl był nietypowy – bo w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy Borówki oraz aktorów Agencji Artystycznej K. Gajewskiego. Był on efektem warsztatów teatralnych dla starszaków, które odbyły się w tym samym dniu, tuż przed premierą przedstawienia.

Już z samego rana, po śniadaniu dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w castingu, podczas którego zostały wybrane te, które wzięły udział w przedstawieniu. Główną rolę Karolinki otrzymała Zosia. W rolę mamy Karolinki wcieliła się pani Kasia z Borówek, a pozostałym dzieciom została przydzielona rola tytułowych lustereczek.

Aktorzy przedstawili historię małej dziewczynki, która poszła do doktora Nadziei po pomoc, gdyż dolegał jej wieczny smutek. Ten skierował ją na wycieczkę do krainy Śmiecholandii, w której mieszkają Lustereczka – dzieci, które są szczęśliwe i same dają szczęście innym. Nasi widzowie wspólnie z Karolinką pokonali długą podróż do owej krainy, w której Karolinka odzyskała radość dzięki odwiedzinom domu lustereczek.

Przedstawieniu towarzyszył znakomity klimat, który wszystkim pozwolił przenieść się na chwilę do magicznej krainy Śmiecholandii.
Starszaki wykazały się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi, co zostało docenione przez widzów i pana Gajewskiego.