• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

WALENTYNKI W PSZCZÓŁKACH

  • -

WALENTYNKI W PSZCZÓŁKACH

Dzień miłości i przyjaźni w grupie Pszczółek postanowiłyśmy zorganizować tak by przynieść dzieciom jak najwięcej okazji do wyrażania miłych uczuć względem swoich kolegów i koleżanek z grupy. 

Pszczoły miały okazję do radości odkrywania i budzenia ciekawości poznawania eksperymentując z mąką, solą i wodą- bo właśnie po wymieszaniu tych trzech składników powstała nam masa plastyczna „ROSNĄCE FARBKI”. Gotową masę użyliśmy do wykonania pracy plastycznej- SERCA przy użyciu foremek do pieczenia. Prace musiały „wyschnąć” w mikrofalówce.  Celem było ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji oraz praca na zmysłach: dotyku, węchu, smaku i wzorku.

 

Na twarzach dzieci pojawiał się entuzjastyczny uśmiech i radość gdy widziały jak rosną ich serca. Na pewno jeszcze wrócimy do tego rodzaju prac.