• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Warsztaty „Tajemnice pszczół”

  • -

Warsztaty „Tajemnice pszczół”

We wtorek 26.03 w naszej grupie odbyły się warsztaty „Tajemnice pszczół”.

Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami, oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów). Na koniec każdy mógł skosztować przepyszny miód i przymierzyć dziecięcy strój pszczelarski. 

A.B.