Dbamy o naszą planetę

Dbamy o naszą planetę

23 września w grupie Jabłuszek obchodziliśmy Dzień Ziemi, a przez kolejne dni rozmawialiśmy o tym, jak możemy dbać o naszą planetę. Mówiliśmy o utrzymywaniu porządku wokół siebie (w domu, przedszkolu i na zewnątrz), segregacji odpadów, właściwym zachowaniu w lesie i zanieczyszczaniu wody.

Jabłuszka nauczyły się piosenki Stwory-głodomory. Z zaciekawieniem słuchały wierszy: Co to jest przyroda D. Gellner, Obietnica I. Salach, Śmieciu precz S. Kraszewskiego i Chora rzeka (fragment) J. Papuzińskiej oraz opowiadania A. Borowieckiej Cały świat w prezencie. Razem zastanawialiśmy się, czym jest przyroda, jakie zachowania wobec niej są właściwe, a jakie nie. Uczyliśmy się dzielić odpady, rozmawialiśmy o tym, czym są śmieci oraz o konieczności ich segregacji.

Dbajmy o naszą planetę, codziennie! Nie tylko od święta!

M.Ś.