• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień marchewki w Pszczółkach

  • -

Dzień marchewki w Pszczółkach

4 kwietnia był dniem wyjątkowym- marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu świętowaliśmy „Dzień marchewki”. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili tak samo jak nasz żłobkowy zajączek, który został nakarmiony przez każde dziecko marchewką. Celem tej zabawy była nauka dzielenia się jedna zabawką.