• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zajęcia muzyczne z Rodzicami – Śliweczki

  • -

Zajęcia muzyczne z Rodzicami – Śliweczki

Grupa „Śliweczek zaprosiła swoich rodziców na  otwarte  zajęcia muzyczne  połączone z warsztatami wielkanocnymi. Dzieci przedstawiły rodzicom zdobyte umiejętności  podczas zajęć umuzykalniających  prowadzonych innowacyjnymi metodami. Podczas zajęć wykorzystana była m.in metoda aktywnego słuchania muzyki wg. koncepcji    Batti Strauss, „Metoda Kolorowych Dźwięków”, oraz wybrane  utwory muzyczne z ogólnopolskiego programu muzycznego „Kraina Muzyki”.    Na postawie  kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych dzieci zaprezentowały utwór muzyczny pt: „Wyszły w pole kurki trzy” oraz  „Wlazł kotek na płotek”. Rodzice również mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne  na instrumencie Kolor Piano i bez przygotowania świetnie   poradzili sobie  z zagraniem utworu pt: „Amazing Grace”.

            Po prezentacji umiejętności muzycznych dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Każde dziecko mogło samodzielnie lub z pomocą rodzica  pomalować  jajko lub zajączka  wielkanocnego.

            Dzięki  otwartym muzycznym zajęciom  rodzice mogli się przekonać, że muzyka należy  do najbardziej wyszukanych form artystycznych, rozwija  cały szereg cech, jest  łatwa i przyjemna w odbiorze, a także daje wiele radości dzieciom.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za  przybycie ,uczestniczenie w zajęciach i stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas zajęć  🙂

A.S.