• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wycieczka – Gruszeczki

  • -

Wycieczka – Gruszeczki

Wycieczka

         17.06. nasza grupa wraz z Jeżynami pojechała na wycieczkę do straży pożarnej w Stargardzie. Na wstępie gorące podziękowania dla taty Kuby, który ją dla nas zorganizował. Dzieci miały ogromną frajdę z przejażdżki autokarem następnie zwiedzaliśmy ogromną remizę strażacka. Poznaliśmy, na czym polega praca strażaka słyszeliśmy dźwięk alarmu, gdy strażacy są wzywani na akcję, zobaczyliśmy łodzie i nowoczesne wozy strażackie – a nawet do nich wsiadaliśmy. Największą atrakcją były węże strażackie, którymi dzieci same mogły lać wodę. 

Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy było pogotowie ratunkowe

i policja. Pan policjant pokazał nam posterunek policji, miejsce gdzie siedzą więźniowie oraz przedstawił nam najlepszego psa w policji. Dzieci mogły go pogłaskać, ale przede wszystkim zobaczyły, w jaki sposób nie można zachowywać się przy takim psie, a także w jaki sposób on pracuje. To był dzień pełen atrakcji i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

A.S. i M.K.