• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wycieczka do Folwarku „Podkowa” – Malinki

  • -

Wycieczka do Folwarku „Podkowa” – Malinki

FOLWARK PODKOWA PRZĘSOCIN

Dnia 25.09.2019 r. przedszkolaki z grupy Malinek udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „ Folwark Podkowa” . Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły kozy, owce, kury, króliki, barany. Kontakt ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Pogoda choć ostatnio kapryśna, nam jednak dopisała. Na zakończenie wycieczki był zorganizowany grill z pieczonymi kiełbaskami. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować. Dzieciom szkoda było wracać do przedszkola, wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.

P.R.