• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Robimy zdrowy i smaczny sok – Malinki

  • -

Robimy zdrowy i smaczny sok – Malinki

ROBIMY ZDROWY I SMACZNY SOK – MALINKI

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych malinek nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dnia 08.10.2019 r. dzieci przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy, wieloowocowy jak i pomarańczowy.  Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów 😊

                                                                                                                      P.R.