• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wycieczka na „Szmaragdowe – Zdroje” – Śliweczki

  • -

Wycieczka na „Szmaragdowe – Zdroje” – Śliweczki

23 października 2019 r. grupa Śliweczek wyjechała na wycieczkę do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe – Zdroje”. Dzieci spacerowały z przewodnikiem dookoła jeziora. Trasa nie była łatwa, wspinały się pod  strome górki, co nie było łatwym zadaniem. Zapoznały się również z legendą Jeziora Szmaragdowego.

 Po spacerze Śliweczki wzięły udział w warsztatach pt. „ Grają, tańczą i śpiewają-czyli jak porozumiewają się owady”. Dzieci dowiedziały się w jakim celu owady się komunikują i jakie sygnały dźwiękowe i ruchowe wykorzystują do tego. Na koniec warsztatów każde dziecko wykonało własnoręcznie pszczółkę ze styropianowego jajka.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem, na którym upiekliśmy kiełbaski.

 Dzieci na pewno będą długo wspominały nasz wyjazd, pomimo zmęczenia uśmiech gościł na twarzach wszystkich przedszkolaków😊

                                                                                                                                                             Ania K.